Omlouváme se, informace na této stránce jsou k dispozici pouze anglicky. Použít překladač Přepnout do angličtiny

Compo Tech PLUS
Efektivní plánování výroby

Compo Tech PLUS vyrábí unikátní komponenty z uhlíkových vláken a s výjimečnými mechanickými parametry. S pomocí 24U byli schopni nahradit proces plánování produkce založený na týdenní aktualizaci velké plánovací tabule softwarovou aplikací, která velkou část práce dělá za ně. Aplikace, kterou sami pojmenovali Adiutor, nyní umožňuje plán výroby aktualizovat kdykoli podle aktuální potřeby a všichni k němu mají přístup přímo ze svého pracoviště.

Vladislav Ptašnik
    Plánování výroby unikátních výrobků z kompozitních materiálů pomohla zefektivnit platforma FileMaker

Plánování výroby unikátních výrobků z kompozitních materiálů pomohla zefektivnit platforma FileMaker

Compo Tech začínal výrobou jednoduchých produktů, jako jsou trubky. Postupem času se posunuli ke složitějším strukturám. Nejprve vytvářeli spoustu prototypů a individuálních zakázek, až postupně přešli na větší produkce a počet různých typů objednávek narostl. Tak se rozhodli vybudovat systém, který by jim s organizací a plánováním výroby pomohl. Systém byl zpočátku založen na excelových tabulkách. Pak přišel Rory Carter s platformou FileMaker.

Původně tuto databázovou aplikaci používali jen ke generování a tisku malých lístečků, které lepili na velkou plánovací tabuli. Tento jednoduchý informační systém jim pomáhal vypořádat se se všemi objednávkami, požadavky a obchodními aktivitami.

Hledání pomoci zvenčí

Jak ale složitost systému rostla, dostala se do bodu, kdy už interní vývojáři nestačili systém aktualizovat v návaznosti na aktuální potřeby. Tehdy se na nás vedení Compo Techu obrátilo, abychom jim poradili a pomohli.

Naším prvním krokem byl audit stávajícího systému a detailní procesní analýza. Cílem auditu bylo odhalit možné slabiny a zacílit vývoj systému směrem k větší efektivitě, spolehlivosti a škálovatelnosti, jakož i zjednodušit a automatizovat procesy Compo Techu, aby firma mohla růst a neomezovaly ji v tom limity jejich systému.

    Hledání pomoci zvenčí
    Pojmenování aplikace

Pojmenování aplikace

V rámci analýzy jsme lidem z Compo Techu doporučili, aby svému systému dali nějaké jméno. Po prvotním zaváhání zjistili, že to byl svělý nápad, protože uživatelé s k systému skrze jeho jméno mohli vytvořit osobní vztah. A dobré jméno může pomoci vybudouvat pozitivní vztah. Zvláště, když lidé mohou toto jméno snadno a přirozeně používat při komunikaci. Svůj systém se rozhodli pojmenovat Adiutor.

Přidanou hodnotou, kterou společnost 24U přinesla do týmu, jsou vývojové standardy. Společně jsme tak byli schopni skombinovat širokou softwarovou zkušenost vývojářů 24U s hlubokou technologickou znalostí výrobních a obchodních procesů lidí z Compo Techu.

“Než jsme začali používat Adiutor, občas jsme zapomněli na nějaký projekt. protože jsme řešili spoustu jiných důležitých problémů současně. S Adiutorem jsme schopni řídit všechny naše projekty a máme vše pod kontrolou.” (Ondřej Uher, ředitel výzkumu a vývoje, Compo Tech PLUS spol. s r. o.)

    <a href="https://www.apple.com/ipad/" target="_blank">iPad</a> jako prachu odolný terminál

iPad jako prachu odolný terminál

Jedním ze specifik práce s uhlíkovými vlákny je to, že při výrobě vzniká vodivý prach, a to moc nepomáhá elektrickým zařízením. Díky FileMaker Go jsme mohli v rámci systému vytvořit uživatelské rozhraní i pro iPad. Ten je odolný vůči prašnému prostředí, ta tak uživatelé mohou bez obav do systému přistupovat i přímo z výroby.

Zpátky do práce

Nakonec, když byl návrh nového informačního systému Adiutor hotov, implementovali jsme ho do praxe. Compo Tech dodnes používá svůj renovovaný systém založený na platformě FileMaker pro řízení všech svých projektů. Vše mají pod kontrolou a srozumitelné. Jejich zaměstnanci navíc oceňují uživatelský přívětivý grafický vzhleded a všichni vědí, co mají dělat.

    Zpátky do práce

“Spolupráce s 24U je velmi dobrá, byli jsme z ní nadšeni.Ten největší přínos, který vidím, je pohled profesionálů z vnějšku, kteří nám pomohli nasměrovat ten náš systém tak, aby byl dostatečně robustní a aby byl otevřený i do budoucnosti. Služby 24U bych doporučil každému, kdo hledá flexibilní řešení, každému, kdo se nespojí s nějakým předem nastaveným řešením.” (Vladislav Ptašnik, vedoucí výroby, Compo Tech PLUS, spol. s r. o.)

Zaujal Vás příběh našeho zákazníka? Můžeme pomoci i Vám. Zeptejte se nás na to, co Vás zajímá nebo nám napište problém, se kterým se potýkáte.
Můžeme vyvinout plug-in nebo nástroj přizpůsobený na míru Vašim konkrétním potřebám.

Call us Volejte
nám

+420 608 301 880

Obvykle jsme dostupní v pracovní dny mezi 8. a 18. hodinou

Pokud budete volat z viditelného čísla a nedovoláte se, zavoláme vám zpátky

Let us call you Voláme
zpět

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete 24U s.r.o., IČ: 26152584, se sídlem Zvole u Prahy, Skochovická 88, PSČ 252 45, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 74920 souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři, k zasílání obchodních sdělení o nabídkách a novinkách 24U s.r.o. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracovávání a ochrany osobních údajů.

Loader Image